Prosinec 2013

2013 pluses and minuses

25. prosince 2013 v 17:19
Rok 2013 byl pro mě velmi zajímavý. Nemůžu teď z fleku rovnou říct, jestli byl dobrý a nebo ne, ale můžu si tu vyložit plusy a mínusy, dát to dohromady..no a uvidim co mi vznikne :)
Na začátku roku 2013 jsme se třídou museli chodit na plavání, jelikož jsem ale měla problém s ušima, já se tomu vyhla a plavat jsem nemusela --> jasný PLUS! A známky? Na konci školního roku hrůza a katastrofa, ale teď v novým ročníku se mi daří o poznání lépe a když se budu hodně snažit, mohla bych to teď v druháku na víceletým gymplu dotáhnout i na vyznamenání.
Co se týče kamarádů to nebylo nejlepší, neměla jsem nejlepší kamarádku/da ani vyhrazenou skupinku lidí mně blízkých. Bavila jsem se tak nějak se všema a zároveň s nikym. Takže MÍNUS. Ale to byl jen začátek tohodle roku, čím více se datum blížilo k prosinci, tím lépe jsem na tom v tomhle ohledu byla. Začala jsem se bavit se skupinkou tří holek, se kterýma jsem si čím dál tím víc rozumněla. A obzvlášť jsem si rozumněla s jednou z nich. Nakonec je to teď tak, že ta jedna je něco jako moje nejlepší kamarádka (nenapíšu to na plnou pusu, často se mi tohle oslovení vymstilo) a ty zbylý dvě jsou mé hodně velké kamarádky :) takže nakonec PLUS.
Co se týče kluků jsem byla na začátku roku na nule a teď je tomu furt stejně, ale.. už třetím měsícem se tak nějak oťukávám s jistým klukem, i když nevím, co z toho nakonec bude..ale na počtu pus od kluka za život se nic nezměnilo, stále nepolíbená panna. Možná je to ostuda, když je mi 16, ale já to tak nevidím. Občas si říkám, že bych se možná měla stydět, ale zase pravdou je, že nebyla příležitost. Tak trochu jsem ani neměla zájem vstupovat do vztahu, tolik bolesti se v něm zažívá. Asi jsem na to nebyla tak úplně připravená. Nikdy mi žádný kluk nenapsal, já žádnému taky nenapsala a na párty a ostatních akcích jsem společnost opačnýho pohlaví ani nevyhledávala. V tomhle ohledu nevím tedy, jestli je to plus nebo mínus. Asi to ani nezařadim.
Když jde o rodinu, tam je to asi furt jedno velké PLUS. Nemůžu si stěžovat, když vynechám fakt, že brácha začíná být v pubertě a pro mě tedy nezačíná moc hezký období. Ale to se taky přežene, holt si ho budu muset zkrotit. Ale často umí být i v poho, i když pětiroční věkový rozdíl a fakt že jsme kluk a holka moc ke štěstí nepřidává.
Jinak bych to ale asi měla shrnutý, v mým žebříčku životnách hodnot jsou právě nejdůležitější tyto věci. Rodina, kamarádi, láska, škola (v tomto pořadí). Rok 2013 tedy pro mě byl asi úspěšným a tak trochu návratem k lepšímu, ale stále to může být lepší. You'll never know if you never try.
PS: Doufám, že jste prožili krásné Vánoce plné radosti a lásky a přeji šťastný Nový rok 2014 :)