Prosinec 2012

Ohlédnutí za životem

17. prosince 2012 v 19:08 | Míša
Moje slohovka (útvar-vyprávění) :)

Zdá se mi, jako bych svůj dosavadní život projela v tom nejrychlejším autě na světě. Vždy jsem chtěla rychle vyrůst, dětství mi přišlo zbytečné. Ale teď? Dala bych cokoliv za to vrátit čas, prožít ty časy znova, jinak, lépe. Možná to pochopíte, až vám to povyprávím.
Bývala jsem neviditelná malá odvrhovaná holčička s copánkama a kytičkovanýma šatičkama. Bylo mi asi deset let. Měla jsem jenom jednoho kamaráda, Sama. Byli jsme nerozlučná dvojka, my dva proti všem. Nebyli jsme oblíbení, ale byli jsme šťastní. To vše se ale pokazilo v mých 14ti letech na školní oslavě. Byli tam všichni, i ta nejoblíbenější holka v ročníku, Lindsay. Neměla mne ráda, ale to mě netrápilo. Když jsem ale šla do chodby, seděla tam v koutě a brečela. Tehdy jsem se nedozvěděla co se jí stalo, ale od té doby jsme byly nerozlučné. Naučila mne kouřit, pít alkohol a ulívat se z hodin ve škole, ale měla jsem jí ráda. Od toho dne to šlo všechno z kopce. Se Samem jsem se přestala bavit a začala jsem být oblíbená. Mohla jsem si dělat co jsem chtěla a kdy jsem chtěla. Nikdy jsem se neoblékla více než do mikiny a podpatky se staly nutností. Vymetaly jsme všechny mejdany a venku jsem mohla být jak dlouho jsem chtěla. Ale začala jsem kašlat na školu i na rodinu. Moje mladší sestra se mi naprosto odcizila a rodiče se mnou nemluvili. Toho jsem si ale nevšimla. Jednoho dne už to ale mamka nevydržela a řekla mi do očí všechno co jí na mě vadilo. Naštvala jsem se a utekla z domu. Bydlela jsem u Lindsay a to až do mých 20ti let. Byla jsem jako sirotek, rodina se ke mě neznala. Pak jsem si vybudovala kariéru jako modní návrhářka. Měla jsem peněz až moc, manžela, který mě ''tajně'' podváděl a dvě rybičky, abych se necítila tak sama. Byla jsem šťastná jedině v práci. Teď je mi 35 a nemám nikoho. Manžel mě opustil kvůli dvacítce, děti nemám a s mojí rodinou jsem mluvila naposledy před 13ti lety na babičině pohřbu.
Často vzpomínám na ty časy, kdy jsem byla pro všechny neviditelná, jenom Sam mě měl rád takovou, jaká jsem. Jaká jsem byla. Když se tak ohlížím po skutcích, které jse vykonala, zjišťuju, že jsem dokázala jenom ničit. Zničila jsem všechno co mi přišlo pod ruce, včetně svého křehkého života.