Květen 2012

Pomoc člověka nezabije

18. května 2012 v 9:13
Byla jsem s rodiči a bratrem na Slovensku na horách, a zrovna jsme jeli na sjezdovku lyžovat (v mým a bratrovo případě snowboardovat). Potkali jsme cestou nějakého pána, který byl chudák s autem zapadlý ve sněhu. Absolutně jsem ale nečekala to, co se potom stalo. Rodiče zastavili, vystoupili, a pána vytlačili ze závěje. Přišlo jim to tak normální, že když nastoupili, a já jsem jim řekla, že to od nich bylo hezké, řekli prostě jen, že lidé si musí pomáhat. Vzalo mě to za srdce. Vím, že to zní hloupě, ale i takovéhle maličkosti, by mohly změnit mezilidské vztahy.
Pomoci jen tak nějakému cizímu člověkovi, ať už ze závěje nebo s něčím jiným, to je krásný. Kdyby si lidé více pomáhali, možná by jsme se ještě divili, jaké divy to dokáže. Pomoci staré paní přes silnici, pustit staršího člověka v autobuse si sednout, vytlačit někoho ze závěje, poradit někomu cestu nebo prostě jen být k sobě navzájem ohleduplní. Lidé si toto ale většinou neuvědomují, myslí jen na peníze, na práci, na rodinu (to samozřejmě špatné není). Ale mělo by se myslet více globálně. Myslet na to, jak může pomoci mít lepší mezilidské vztahy. Jak by bylo mnohem lepší, nemyslet jen na své štěstí.
No jo, psát tu o tom můžu, jenže vzhledem k návšěvnosti tohohle mýho blogu (což je dost malý číslo), je to zbytečné. Ale alespoň těm pár párům očí, kteří shlédnou můj blog, toto sdělit chci. Takže kdyžtak hoďtě nějakej ten komentář ;)