Duben 2012

*Minulost*

23. dubna 2012 v 21:18
Má minulost. Nedokážeš se s ní smířit. Ale ta ke mě patří. Minulost mě dělá takovou, jaká jsem. Bez mé minulosti, bych to už nebyla já. To by jsi chtěl? No tak prosim. Ale chtěla bych vidět, jak by si mi vysvětloval kdo jsi, protože já bych si tě nepamatovala. Patříš totiž jak do mé přítomnosti, tak i do mé minulosti. Ale bez mé minulosti, nebudeš patřit do mé budoucnosti.
Minulost je důležitá. Dělá nás námi. Ovlivňuje naše rozhodování, naše skutky a naše vzpomínky. A naše vzpomínky? Naše vzpomínky jsou jako střepy zrcadla. Dohromady totiž tvoří naši minulost. Každá minulost má své střepy, a je na nás, zda je přijmeme, zda je dokážeme respektovat. Pokud ale ne, nemůžeme jít dál. Stále se budeme vracet k minulosti. K zrcadlu, které se nám nakonec rozsype na střepy, a my budeme bloudit vzpomínkami, jako cizí lidé.
Každý člověk má své zrcadlo a střepy. Zrcadlo by bez nějakých střepů, vzpomínek, nebylo úplné. A tak je nemůžeme potlačit, jinak se budeme vracet stále ke stejnému bodu, bodu, který nám neumožní překročit hranice minulosti a přítomnosti, a my se neposuneme dál.
Naše zrcadlo, minulost, by mělo být pevně chráněno, i když nám může způsobit komplikace. Může přimět naše blízké, odvrátit se od nás. Ale nesmíme zapomínat na to, že kvůli minulosti by se lidé odsuzovat neměli.
* DĚLÁ NÁS NÁMI *