Březen 2011

Cigarety - ďáblovy tyčinky

18. března 2011 v 22:35 | Míšule :)
Kouření .. Kde se to tu vzalo? Proč to lidi tolik vábí? Je to vůbec ještě moderní? Jak se tomu vyhnout? Kdo do toho jde dobrovolně?
Tolik otázek, ale žádná vysvětlení...Už spousta lidí kvůli tomu umřelo .. Spousta lidem to zničilo život .. Nikomu to nepřineslo nic dobrého. Já osobně nekouřím a jsem ráda. Nemůžu se ani dívat na to jak lidé kouří a ničí si tím plíce a jiné orgány. Obzvlášt když jde o děti 7 - 15 let .. Někdo si myslí, že je to stále moderní (bývalo to moderní - divný!! ) , ale neni!! Lidi si myslí, že když si zapálí, bude jim líp!! Ale ne! Akorát se to zhorší. Následky kouření jsou různé -
Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN), Rakovina plic (bronchiální karcinom), Nádor hrtanu, Ranní kuřácký kašel, Cévní mozková příhoda (CMP), Ischemická choroba dolních končetin, Gastrointestinální trakt a další.
Podle statistik umírá v České republice na následky kouření, ať již aktivního nebo pasivního, každý pátý člověk. Zhruba 60 lidí denně a to jenom v Česku. Už sposta lidí na kouření doplatilo. Jeden takový příběh jsem slyšela. --> Tomáš kouřil už od sedmi let, jelikož vyrůstal v kuřáckém prostředí. Ve svých deseti letech měl ale zdravotní potíže, a tak se společně s rodiči rozhodli zajít do poradny jak přestat kouřit. Potom se ale Tomášovo rodiče rozvedli a Tomáš začal kouřit znova kvůli nervům a nedostatku lásky. Tomáš kouřil jěště několik let a následkem kouření umřel ve svých 20ti let.

Takže si na to odpovězte sami. Stojí vám to za tohle všechno? Chcete dál kouřit? Já mám teda jasno, pokud mi nepřeskočí - KOUŘIT NEBUDU!! Je to pěknej humáč a kdo kouří, ničí si vlastní zdraví, a znečišťuje i svý okolí. Představte si svět, ve kterém nikdo nevynalezl cigarety. Kde nikdo neobjevil tabák. Kde NIKDO nekouří - čistější ovzduší, méně smrtí, méně nemocí a více zdraví!! O takovym světě si můžeme nechat jenom zdát..! :( Ti co kouří, jsou podle mě hloupý a nebo tak trochu divný.. Ničí si plíce, srdce, dýchací cesty a já nevim co všechno. Takže rozhodnutí je na vás, ale já vám radim - nekuřte!

*Návštěvnost* nade vše :P

12. března 2011 v 11:17 | Míšule :)
*Návštěvnost* .. Pokud vím, o tu stojí každý bloger, který to má v hlavě v pořádku..Když spatříte svoje statistiky návštěvnosti, a vidíte že vám sem přišlo více lidí než jindy, jste rád a máte větší chuť blogovat dále. Ale i když spatříte, že lidi sem moc nechodí, píšete dál, právě proto, aby se návštěvnost zvýšila. Každej bloger má jinej styl, někdo píše o sobě (autorský blogy-blbost! xD ) , pak třeba o politice (nezájem xD ) , o přírodě, o škole, čtenářský deníky atp. (někdy se to hodí xD ) a pak normální blogy o všem (o módě, o životě a lásce-můj případ :D , o tom co jsem zažili-blogový deníky atd.). Ale návštěvnost zajímá každýho blogera. Návštěvnost si můžete zařídit dvěma různýma způsobama: dobrou cestou-a špatnou cestou.
Špatná cesta-"spřátelení blogísků"..no z toho kvetu :D nebo: reklámky-na jakejkoliv blog přijít a šíři zprávy typu: ahojík,máš krásnej blogík,pls podívej se namůj "odkaz na váš blog"...taky hrůza :D a nebo jenom jednoduše: pls koukni --> "odkaz na váš blog" ...hrůůza :D no a
Dobrá cesta-psát dobrý články, občas někde zanechat odkaz-ale fakt jenom v nouzi! a prostě jinak psát, protože jde hlavně o to aby vás to bavilo, a ta návštěvnost neni to hlavní! :)

Ňáká moje fotka-oka :D
Takže se snažte jakkoliv, aby vaše návštěvnost stoupala..Ale já doporučuju tu cestu Dobrou (; Protože když se vydáte tou Špatnou cestou, akorát se budete ztrapňovat odkazama na svůj blog a "sprátelením blogísků"- s tim rozhodně něuspějete, maximálně u blogerů se stejným nemožným cílem, ato ztrapněním se, jenom kvůli každýmu návštěvníkovi navíc..No to nevim kdo tohle dělá..ale je to totální blbost!! xD Takže *Návštěvnost* je dobrá, ale nemělo by se to přehánět ;)

Úvaha o smíchu :)

9. března 2011 v 15:13 | Míšule :)
Ve škole na češtině jsme dostali zadání, najít si nějaký citát který se nám líbí, a napsat o něm úvahu (slohový útvar :D ). Učitelka mě pochválila, že jsem to měla moc pěkné a dala mi za 1. Takže vám to sem přepíšu :D Vybrala jsem si citát: "Nejztracenější den našeho života je ten,kdy jsme se nesmáli" -->
S tímto citátem naprosto souhlasím. Já sama se směju každý den, a snažím se smát i ve chvílích kdy je mi do pláče. Také se říká: "S úsměvem jde všechno lépe". A je to pravda. Kdyby jste se nedokázalismát i kvůli maličkostem, nesmáli by jste se skoro vůbec. Lidé, kteří se nesmějí, promrhají životem, a ani si toho nevšimnou. Každý chytrý člověk by se měl smát každý den. Protože se také říká, že: "Smích je lék". A s tím také souhlasím. Den, kdy se nesmějeme, je den promrhaný. Pořád se jenom mračíte, a neumíte se radovat ze života. Ve chvílích, kdy je lidem opravdu do pláče, by se měl naučit každý člověk smát. Vzpomenout si na hezké chvíle v životě, a i když vám těčou slzy, usmát se. Já se směji stále, a snažím se, aby to pochopilo i mé okolí, že smích je důležitý. Každý by měl vědět, že bez smíchu vás nic nezahřeje u srdce. Lidé, kteří mají tzv. "srdce z ledu", nikdy nepoznají, jaké to je darovat někomu úsměv. A ještě více nepoznají, dostat ho od někoho. Smích by měl být venku. Smích by měl být ve škole. Smích by měl být doma, ale smích by měl bát i namístech kde je ho nejméně, jako třeba v nemocnici nebo ve vězení. Ti co se nesmějí, neví o co přicházejí. A proto souhlasím, že: "Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli" :)
To byla moje úvaha. Asi neni moc dobrá, ale prosím okomentujte, potěší to :)

First "ENGLISH" :)* ♥

6. března 2011 v 16:42 | Míí :)

Napadlo mě, že abych si procvičila angličtinu, napíšu vám sem jeden krátký článek anglicky. Nevím proč mě to napadlo, ale mohlo by to být zajímavý. A bez překladače!! :D Kdyby třeba nějaký připomínky, že mám špatně větu nebo něco takovýho, tak --> komenty ;) děkuju :) Táákže :D -->
First, I want to tell you it, I am very happy because more and more peoples like this blog. I know, someone of you think, it is stupid be happy because of it, but I no!! It is very important for me and much blogers of this website. I don't know, what write, but I don't mind it. I think it, my last article is good, therefore I don't mind that, this article is bad.
Many people speak English and therefore learn other languages such as: Polish,German, Russian, Spanish, French and other languages. But someone does not learneven the English, let alone learn another language. I know I'm a total English and theproof is this article that the 100% write alone, without a compiler! Maybe you think I'm lying, but why would I use a translator when I learn English in school for six yearsalready? That would be a complete waste of time! I know this article is absolutelynothing about, so I'll go. <--
Anglicky to už stačilo, doufám, že někdo tomuto ANGLICKÉMU článku bude rozumět i bez překladače, a doufám, že je správně :D Nejsem zrovna nejlepší v angličtině, ale ztracenej případ taky ne ;) A prosím > KOMENTÁŘE .. !! :D čauky :)*